„[…] czy przypadkiem nie masz takich oczekiwań, że skoro Pan Bóg ma cię wybawiać, to się musi zadziać, to musi być spektakl, triumf, to musisz być zwycięzcą. […] I może Pan Bóg już dawno cię ratuje z tego Egiptu, tylko ty po prostu nie widzisz, bo ty chcesz, żeby się działo, żeby było zupełnie inaczej”.
o. A. Szustak, „Zwycięskie łzy”
![Zobacz, kogo wybierał Jezus cytat na dziś - "- Zobacz, kogo wybierał Jezus. Mam wrażenie, że On wybierał świadomie tych, o których wiedział, że do niczego Mu się nie przydadzą. Wybierał i wciąż wybiera tych, którzy sami mówili: «Ja się nie nadaję». Dlaczego? Bo ci ludzie przyjmują za darmochę to, co On chce im dać, przyjmują orędzie zbawienia jak dar i nie chcą za niego płacić. Nie mają zresztą czym zapłacić. Nie mają wobec Boga żadnych argumentów. On wybiera właśnie takich ludzi. To łatwy target, by dać im zbawienie [śmiech]. Dlatego Bóg często doprowadza nas do takiego stanu albo dopuszcza do niego. Po to, abyśmy wreszcie mogli przyjąć dar". A. Szustak](https://istis.pl/wp-content/uploads/2019/11/girl-62328_1280-150x150.jpg)
![Jeżeli twoje życie jest nieszczęśliwe... cytat na dziś - "Jeżeli twoje życie jest nieszczęśliwe to znaczy, że Pan nie jest dla ciebie Kimś, Kto daje ci szczęście [...]. Właśnie zasadniczo to jest tak, że w tym momencie, w którym Pan Bóg się staje najwyższą rozkoszą to natychmiast otwiera się perspektywa związkowa, właśnie wtedy. Dlatego, że Pan Bóg wtedy wie, że jesteśmy wolni [...]. Jestem przekonany, że to właśnie Pan Bóg was specjalnie trzyma w tej samotności, bo wie, że jesteście niewolnikami. I wie, że jak wam da w tej niewoli kogoś to wy po prostu go kajdanami przykujecie i z tego będzie jeszcze większa tragedia niż w ogóle jesteście w tej samotności, bo zrobicie z niego bożka. I On w Swoim miłosierdziu po prostu odgania od was facetów [...] i On mówi «Właśnie cię wysłuchuję. I nie dam ci. Dlatego, że jesteś niewolnicą»". A. Szustak](https://istis.pl/wp-content/uploads/2018/07/daisy-712892_1280.jpg)


Brak komentarzy