„Jezu, proszę Cię przez niepojętą moc miłosierdzia Twego, aby wszystkie dusze, które dziś skonają, uszły ognia piekielnego, chociażby były największymi grzesznikami; dziś piątek, pamiątka Twego gorzkiego konania na krzyżu, ponieważ niepojęte jest miłosierdzie Twoje, więc aniołowie nie zdziwią się temu. – I przytulił mnie Jezus do Serca swego i rzekł: «Córko umiłowana, dobrześ poznała głębię miłosierdzia mojego. Uczynię, jako prosisz, ale łącz się ustawicznie z konającym Sercem moim i czyń zadość sprawiedliwości mojej. Wiedz, że o wielką rzecz mnie prosiłaś, ale widzę, że podyktowała ci to czysta miłość ku Mnie, dlatego czynię zadość żądaniom twoim»”.
św. Faustyna „Dzienniczek”, cyt. za G. Świercz Jezus potrzebuje wielu cyrenejczyków” w: „Egzorcysta” nr. 7 (71), lipiec 2018, s. 31
Jezu, proszę Cię przez niepojętą moc miłosierdzia Twego


![Są męki dla dusz poszczególne cytat na dziś - "Są męki dla dusz poszczególne, które są mękami zmysłów: każda dusza czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób [...]. Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą". św. Faustyna "Dzienniczek"](https://istis.pl/wp-content/uploads/2021/08/dryness-3618665_1280-150x150.jpg)

Brak komentarzy